7 Strategii Na Przetrwanie Kryzysu W Branży Kruszyw

7 Strategii Na Przetrwanie Kryzysu W Branży Kruszyw

Od kilku tygodni, żyjemy w nowej rzeczywistości. Walczymy o nasze zdrowie, pracę, sytuację gospodarki kraju oraz próbujemy radzić sobie z zupełnie nową i niespotykaną sytuacją na rynku. Najgorszy wróg to ten, którego nie widać… Czeka nas jeden z największych kryzysów, jakiego do tej pory mogliśmy doświadczyć… Udawanie, że po 8 tygodniach kwarantanny wszystko wróci do normy, a biznes wróci do czasów świetności sprzed kryzysu-jest nieodpowiedzialne…Gospodarka Polski została na chwilę wyłączona. Bezrobocie może osiągnąć rekordowy poziom od wielu lat… Jakie kroki należy podjąć, aby przetrwać kryzys w branży kruszyw?

Ograniczenie kosztów

Zacznij kontrolować koszty poprzez skrupulatne  zapisywanie wydatków. Codzienna praca z arkuszem Excela ujawni po pewnym czasie co dokładnie dzieje się z Twoimi środkami i gdzie je kierujesz. Ogranicz koszty poprzez eliminację niepotrzebnych wydatków. Zrezygnuj z kosztów, na które Cię po prostu nie stać. Najważniejsze, aby koszty nie przewyższały drastycznie poziomu dochodów.

Rozmowa z pracownikami

W trudnej sytuacji warto rozmawiać z pracownikami o trudnościach związanych z prowadzeniem działalności. Rynek pracownika skończył się wraz z pierwszym przypadkiem koronavirusa w Polsce. Czasem warto zmniejszyć zatrudnienie poprzez skrócenie czasu pracy pracowników np. na 3/4 etatu niż całkowicie likwidować stanowiska. Takie rozmowy wymagają niesłychanie dużo empatii z obu stron.

Poszukaj nowych kontaktów

Obdzwoń swoich klientów i zapytaj o możliwość sprzedaży swoich produktów. Warto skontaktować się ze swoimi dobrymi i wiernymi klientami, którzy będą w stanie Ci pomóc. Tutaj pomaga również kreatywność w działaniu. Może rozpoczniesz aktywne poszukiwanie klientów dla swoich produktów? Warto wsiąść w samochód i udać się na rozpoznanie rynku w okolicy.

Budowanie społeczności w internecie

Jest to jeden z ważniejszych czynników prowadzenia działalności gospodarczej. Dotyczy każdej branży. Wydobycie i sprzedaż kruszyw wiąże się z pracą ciekawych maszyn budowlanych, które idealnie nadają się do fotografowania lub filmowania. Pokazanie swojej działalności w ciekawy i nieprzeciętny sposób spowoduje, że zaangażujesz swoją społeczność. W efekcie zaczyna Cię obserwować coraz więcej osób z zewnątrz i zaczyna działać tzw. efekt kuli śnieżnej. Proś o komentarze. Daj znać, że zależy Ci na zdaniu innych osób i że zależy Ci na kontakcie z nimi. Odpisuj osobiście na komentarze swoich czytelników. Jesteś odpowiedzialny za prowadzenie właściwej komunikacji. Aby skłonić społeczność do aktywności, dawaj od siebie jak najwięcej wartości. Na pewno zostanie to zauważone.

 

Chińskie słowo kryzys składa się z dwóch znaków. Pierwszy oznacza niebezpieczeństwo a drugi szansę
Prawidłowy opis produktów

Pamiętaj aby przy opisie produktów opisywać w głównej mierze efekt jaki osiągnie nasz klient korzystając z nich: np. zbudowanie podbudowy z Twojego kruszywa spowoduje, że droga nie będzie się rozjeżdżać podczas intensywnych opadów deszczu ani mocno kurzyć podczas upałów. Dzięki temu komfort dojazdu mocno się zwiększy. Czasami skomplikowana nomenklatura potrafi nieźle namieszać w głowach klientom.

 

Sprzedaż bezpośrednia

Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży produktów, na bok należy odłożyć wszystkie działania, które maja  charakter długoterminowy. Po prostu najlepiej chwycić telefon do ręki i zadzwonić do wszystkich swoich dotychczasowych klientów z prośbą o wsparcie. Łatwiej rozmawiać z klientami, którzy znają już sprzedawcę niż kierowanie przekazu do obcych ludzi.

 

Poszukaj mentora

Jeśli borykasz się z jakimiś problemami-poszukaj mentora. To żaden wstyd poprosić kogoś o pomoc w razie potrzeby. Lepiej jest schować na chwilę dumę do kieszeni niż walczyć z problemami samemu. Jeśli pytać o radę to kogoś, kto przechodził to samo wcześniej. Jeśli dążysz to osiągnięcia jakiegoś celu, poszukaj kogoś kto ten cel osiągnął. To pozwala uniknąć kosztownych błędów. Poszukaj kogoś kompetentnego do rozwiązania Twoich problemów. Zdziwisz się, jak chętnie ludzie pomagają sobie nawzajem. Ucząc się od siebie, wznosimy nasze biznesy na wyższy poziom.

 

Podsumowanie

Powyższe wskazówki pomogą w trudnym okresie utrzymać się na powierzchni. Nie są gwarancją na przetrwanie, ale znacznie obniżają ryzyko. Stosowanie nowoczesnych działań marketingowych może przynieść dużo dobrego w okresie długoterminowym, a działania bezpośrednie (telefon, mail) są skuteczne tu i teraz. Dostosuj swoje działanie do sytuacji w której się znajdujesz. Tylko działanie w jasno określonym kierunku pozwoli na podejmowanie trafnych decyzji. Trzymam kciuki za skuteczność Twoich  działań!

 

Galeria kruszyw to portal przeznaczony do promocji produktów w branży górnictwa odkrywkowego oraz  branży kruszyw. Jeśli masz problemy z dotarciem do szerokiej gamy klientów zapraszam do kontaktu. Razem ułożymy procedurę działań, aby dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych klientów.

 

 

Dodaj komentarz

pola wymagane *