Hyundai Belgium VIP Tour 2018

Hyundai Belgium VIP Tour 2018

Koreańskiego producenta branży motoryzacyjnej Hyundai nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jedna z gałęzi producenta Hyundai Construction Equipment Company zajmuje się produkcją maszyn budowlanych: od lekkich mini maszyn po 52-tonowe koparki gąsienicowe.

Na początku października, w związku z zaproszeniem przez  polskiego dealera marki- firmy AMAGO, miałem okazję wziąć udział w  imprezie z cyklu Europejskie Drzwi Otwarte koncernu Hyundai w Belgii. Na zaproszenie Hyundai Europe  przyjechało około 200 gości z całej Europy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie  centrum logistycznego w Antwerpii, gdzie kontenerami, drogą morską,  trafiają maszyny z fabryki w Korei. Jest to miejsce, gdzie maszyny są przygotowywane do sprzedaży oraz na indywidualne zamówienia  klientów. Na placu znajduje się około 1,5 tys maszyn czekających na zamówienie. Rocznie przez plac przewija się średnio 5 tys. maszyn i liczba ta co roku rośnie.  

Kolejnym wydarzeniem, które wniosło sporo emocji wśród gości  była prezentacja całej gamy 21 maszyn Hyundai wraz z różnymi osprzętami. Po części oficjalnej była możliwość wypróbowania maszyn podczas pracy w realnych warunkach z fotela operatora, czyli Try It Yourself. Nie byłbym sobą gdybym nie wykorzystał takiej okazji:) Wybrałem do testów największą 52 t koparkę Hx 520 L z łyżką 3,5m 3, która  jest naszpikowana elektroniką i daje niesamowitą satysfakcję z pracy. Maszyna posiada system monitoringu obszaru roboczego  o zakresie 360 stopni oraz system Hi-MATE, czyli popularny GPS rozbudowany o system zdalnego zarządzania.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem centrali  nowego budynku administracyjnego Hyundai Europe w Tessenderlo, magazynu części zamiennych oraz centrum szkolenia serwisowego. Na początek przedstawiono prezentację multimedialną koncernu, a reszta część dnia naszpikowana była prezentacjami asortymentu i produktów wraz z proponowanymi osprzętami. Nowoczesny magazyn części zamiennych jest ogromny (13 000 m2),  a na stanie ma  96 % części katalogowych- reszta ściągana jest z Korei.

Ostatniego dnia wieczorem odbyła się uroczysta GALA, gdzie można było skosztować pysznych belgijskich specjałów,  przy udziale zespołu Along Comes Mary. Integracja środowiska w takich warunkach to czysta przyjemność:)

Koreański producent rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Na chwile obecną roczna produkcja przekracza 500 tys. szt. maszyn, a obrót za 2017 r. wyniósł 2,2 mld €. Plan na rok 2023 zakłada obrót na poziomie 5,2 mld €, który uplasuje firmę wśród 5 największych producentów maszyn budowlanych na świecie. Koncern aktualnie posiada 74 dealerów w Europie.

Koreański producent prężnie rozwija swoja działalność – zgodnie z tezą “myśl globalnie – działaj lokalnie”.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu z wydarzenia!

Dodaj komentarz

pola wymagane *