CRUSIL Sp. z o.o. – kopalnia chalcedonitu Inowłódz

Opis działalności

Nasza firma oferuje kruszywo chalcedonitowe, które znajduje zastosowanie w branżach: uzdatnianie wody, budownictwo i materiały budowlane, aranżacja i dekoracja przestrzeni, substraty i podłoża.

Firma: CRUSIL Sp. z o.o jest jedyną w Europie firmą prowadzącą wydobycie i przerób chalcedonitu. Kopalnia chalcedonitu zlokalizowana jest w centrum Polski. Naszą misją jest oferowanie Klientom wyjątkowego, naturalnego produktu, o jak najlepszej jakości oraz ciągły rozwój technologiczny.

Chalcedonit: skrytokrystaliczna skała krzemionkowa o wysokiej zawartości krzemionki (do 98%). Chalcedonit jest wydobywany
i przetwarzany w procesie, który gwarantuje naszym Klientom otrzymanie produktu o najlepszej jakości.

chalcedonit

Nasze produkty: grys filtracyjnygrys chalcedonitowy oraz piasek chalcedonitowy

Chalcedonit, dzięki swemu pochodzeniu (szkielety żyjątek osadzone w płytkich morzach w erze jurajskiej) zawiera krzemionkę z bardzo rozwiniętym systemem porów. Jest to krzemionka wysoce reaktywna i ma dużą powierzchnię właściwą, to pozwala na jej wiele zastosowań. Analiza składu chemicznego wskazuje na znaczną zawartość krzemionki oraz pewne ilości tlenków wapnia, magnezu, glinu, żelaza oraz manganu.

Chalcedonit jest naturalną, osadową skałą krzemionkową, w przeważającej mierze składa się z SiO2. Jego niewątpliwą zaletą jest wysoka porowatość, dochodząca do 30 %.

Wysoką jakość naszych produktów otrzymujemy w procesie płukania.

Zastosowania – w zależności od wielkości ziarna jest stosowany jako:

  • Grys filtracyjny do wody pitnej;
  • Wypełniacz funkcyjny
  • Sorbent
  • Piasek do zapraw budowlanych
  • Kruszywo budowlane i dekoracyjne
  • Składnik substratów i podłoży

Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz któregoś z naszych produktów.

Bądź bliżej nas na naszych social mediach: Facebook , Linkedin 

#chalcedonit

chalcedonit